Cel Finansowania - budowa magazynów energii elektrycznej o mocy nie mniejszej niż 2 MW oraz pojemności nie mniejszej niż 4 MWh, mających unijny certyfikat bezpieczeństwa CER i ppoż. oraz homologację, wraz z testami i odbiorami magazynów.

 

Nabór wniosków:

- planowane uruchomienie w styczniu 2025 r.

Kto może uzyskać wsparcie?

mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) oraz duże przedsiębiorstwa z całej Polski.

Forma i wysokość dofinansowania

  • Wsparcie udzielane będzie w formie dotacji bezzwrotnej.
  • Intensywność wsparcia wyniesie do 65% kosztów netto inwestycji.

Na co można wykorzystać dofinansowanie? (MŚP)

Na budowę magazynów energii elektrycznej o mocy nie mniejszej niż 2 MW oraz pojemności nie mniejszej niż 4 MWh, mających unijny certyfikat bezpieczeństwa CER i ppoż. oraz homologację, wraz z testami i odbiorami magazynów.

 Uzupełniająco dofinansowaniu podlega również:

  • budowa przyłącza do sieci i infrastruktury towarzyszącej;
  • konfiguracja i adaptacja magazynu (BMS, EMS, systemy monitorujące, certyfikacja etc.).

 

Kluczowe wymagania

  • moc magazynu nie mniejsza niż 2 MW oraz pojemność magazynu nie mniejsza niż 4 MWh (minimalne parametry dotyczą jednej instalacji; nie można łączyć kilku mniejszych magazynów)
  • magazyny muszą spełniać obowiązujące wymagania techniczne, w tym certyfikaty bezpieczeństwa, homologacja instalacji, zgodności z normami UE
  • ukończenie budowy magazynu i rozpoczęcie jego eksploatacji najpóźniej w ciągu 36 miesięcy od dnia podpisania umowy o dofinansowanie
  • gotowość techniczna i administracyjna do realizacji projektu, w tym dostarczenie warunków przyłączeniowych do sieci na dzień złożenia wniosku o dofinansowanie.

Preferencje

  • korzystny wskaźnik nakład-rezultat, w rozumieniu relacji wydatków projektu do mocy zainstalowanej magazynu oraz jego pojemności
  • ograniczenie emisyjności gazów cieplarnianych (unikniętą/zredukowaną emisję CO2 oblicza się jako iloczyn energii elektrycznej zmagazynowanej i wprowadzonej do sieci rocznie oraz współczynnika emisji wg KOBiZE).

Argo Navi – pomoc w uzyskaniu dotacji

Misją Argo Navi jest pomoc przedsiębiorstwom w uzyskaniu funduszy z dotacji UE w tym dotacji z KPO. Argo Navi za cel postawiło sobie rozwój mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich firm. To w nich drzemie największy potencjał, który warto wykorzystać, zyskując dotacje dla firm.

Jesteś zainteresowany Krajowym Planem Odbudowy?

Kliknij w przycisk, wypełnij formularz i poznaj możliwości jakie dają Ci dotacje!